• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Sert Çakıldı, Piyasada Kıyım Yaşandı

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasalarında bir süredir devam eden negatif görünüm, Bitcoin’in (BTC) ciddi şekilde değer kayıpları yaşaması ile birlikte daha endişe verici bir tablo oluşturmaya başladı. Kasım ayı genelini düşüş eğiliminde geçiren Bitcoin, bu süreçte 69 bin dolar seviyesinde gelen rekorlar sonrası yaşadığı geri çekilmelerle 53 bin dolar bandına kadar sarkmıştı. 53 bin dolar bölgesinden sonra zaman zaman toparlanmalar da gösteren BTC, daha sonra 59 bin dolar seviyesine kadar da tırmanarak, altcoin piyasasının da bu toparlanmalardan payını sağlamasında öncü olmuştu. Ancak piyasalarda 4 Aralık erken saatlerinde yine BTC öncülüğünde bir kıyım yaşandı ve BTC 47 bin dolar bandına kadar geriledi.

BTC Önemli Destekleri Kaybetti

btc nedir

Lider kripto para birimi Bitcoin Cumartesi günü sert değer kayıpları yaşadı ve gün açılışını kritik destek noktalarını kaybederek yaptı. Gece saatlerinde 53 bin dolar seviyelerinde fiyat mücadelesi veren BTC bu desteği kaybetti ve bir süre 52 bin dolar bandında kaldı. Ardından gelen geri çekilmelerde BTC 50 bin dolar seviyesini de gördü. Yaklaşık %11 seviyesinde gerçekleşen bu geri çekilme 7 Eylül tarihinden bu yana günlük bazda en yüksek düşüş olurken, ilerleyen saatlerde düşüş devam etti ve BTC 50 bin dolar desteğini de kaybetti.

Bitcoin Piyasa Değeri Kritik Seviyeye Geriledi

50 bin dolar seviyesindeki desteği kaybetmesi ile birlikte Bitcoin’de geri çekilmeler hızlandı ve BTC 47 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu bölgede boğaların mücadelesi ile birlikte düşüş sınırlandı ve BTC yeniden 48 bin dolar üzerine çıkmayı başardı. Bu süreçte Bitcoin’in toplam piyasa değeri de 945 bin dolar seviyelerine kadar düştü. BTC’nin en yüksek piyasa değeri, 1,275 trilyon dolar olarak kaydedilmişti.

Bitcoin, ATH Seviyesinden Yaklaşık Yüzde 30 Uzaklaştı

btc fiyatlari

10 Kasım tarihinde 69 bin 045 dolar seviyesi ile tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, gelen bu geri çekilmelerle birlikte ATH bölgesinden yaklaşık %30 oranında uzaklaşmış oldu. Son 1 haftalık süreçte Bitcoin böylece 47 bin 700 dolar ile 59 bin 170 dolar seviyeleri arasında işlem görmüş oldu. Bitcoin’deki değer kayıpları, benzer şekilde altcoin piyasasına da yansıdı.