• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ava Labs CEO’su Türkiye’deki Kripto Para Tasarısını Değerlendirdi

Ava Labs CEO’su Türkiye’deki Kripto Para Tasarısını Değerlendirdi

Kripto para piyasaları 2021 yılında beklenmedik büyümeler elde etti ve gelen devasa büyümeler ile birlikte başta Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm kripto para birimleri rekor fiyat seviyelerine ulaştı. Kripto para piyasalarında görülen devasa büyümeler ile birlikte dünyanın hemen hemen her yerinde ülkeler de bu alanla ilgili çalışmalarına başladı ya da halihazırda devam eden çalışmalarını hızlandırdı. Kripto para alanına yönelik düzenleme çalışmaları dünyanın birçok noktasında başlarken, bu alanda çalışmalarını hızlandıran ülkelerden biri de Türkiye oldu. Son dönemlerde ülkemizde kripto para kanun tasarısı ile ilgili tartışmalar ve fikirler gündeme gelmeye devam ederken, bu alanla ilgili olarak Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer de fikirlerini dile getirdi.

Ava Labs CEO’su Kripto Para Kanun Tasarısına İlişkin Konuştu

bitcoin guncel durumu

Türkiye’de kripto paralara ilişkin yasal düzenleme adımlarının atılması bekleniyor ve bu konu Meclis gündeminde de tartışılmaya devam ediyor. Konuya ilişkin politikacılardan ve sektördeki isimlerden fikirler gelmeye devam ederken, bu alanla ilgili olarak fikirlerini dile getiren isim bu kez de Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer oldu. Hürriyet’ten Sefer Levent’e konuya ilişkin röportaj veren Sirer, söz konusu röportajında kripto paralara ilişkin yasal düzenlemeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sirer, bu alanda Türkiye adına büyük fırsatlar olduğunu belirtti.

Sirer, Türkiye’yi Büyük Fırsatların Beklediğini Belirtti

Emin Gün Sirer, blok zinciri teknolojisinin altyapısının henüz dünyanın hiçbir yerinde tam manası ile bir yasal zemine sahip olmadığını, Türkiye için bu alanda büyük fırsatlar olduğunu ve bu alanda hızlı hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Sirer, zaman kaybetmeden kripto varlıklara yasal bir zemin kazandırılması halinde, devam etmekte olan kripto para devriminin önemli bir bölümünün Türkiye’de gerçekleşebileceğini ve bunun getirisinin de hem doğrudan hem de dolaylı olarak yüksek olabileceğini belirtti.

Sirer Yatırımcılara Seslendi

Bullish borsasi

Emin Gün Sirer açıklamasında, kripto paraların ortaya ilk çıktığı dönemlerdeki kanunsuz zamanların geride kaldığını ifade etti ve kurumsal şirketlerin de girdiği bu alanda kripto paraların sistemli ve itibarlı bir hal almaya başladığını dile getirdi. Sirer, ayrıca kripto para yatırımcılarının hiç kimseden tavsiye almamaları gerektiğini ve yatırım yaparken de çok ciddi bir araştırma yapılması gerektiğini belirtti.