• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Analistlerden XRP Coin Yatırımcılarını Korkutan Tahmin!

bitcoin ve ethereum piyasa

Pazar gününde başlayan yükseliş ile birlikte Bitcoin fiyatı 34 bin dolar bandı üstüne çıktı. Altcoinlerde ise %7 oranında değer kazanımı oluştu. Bu senenin en tartışmalı kripto varlıklarından bir ise XRP Coin oldu. XRP Coin son 24 saat içinde %6 üzeri değer kaybetti.

Pazar gününün en çok değer kazanan kripto para birimi ise piyasanın en önemli ikinci varlığı olan ETH oldu. Piyasa yükseliş trendi içinde olmasına rağmen FXSSTreet kripto para analizi ekibi, XRP Coin’in ilerleyen haftalarda 0.50 doların altına inebileceğini açıkladılar.

FXSSTreet, XRP Coin Tahmini ve Yorumu

xrp nedir

XRP Coin hakkında açıklama yapan FXSSTreet, “XRP fiyatı üçgen konsolidasyon alnında kaldı. Çift yükselişli çizginin kırılması, XRP Coin’in 0.50 doları test etmesine yol açabilir. Global risk moduna baktığımızda herhangi bir negatif etkinin inişi hızını kuvvetlendirebileceğini gördük. XRP fiyatı güzel bir toparlanma yaşamış olsa da 0.70 dolarlık psikolojik fiyat seviyesinin red edilmesi simetrik bir üçgeni açığa çıkardı.“ dedi.

Pazar günü verişen bu açıklama ardından ise henüz değer kaybı tabloya gelmedi. Yapılan tahmin birkaç haftalık ilerleyen süreci kapsadığı için XRP Coin’in yakından takip edilmesi gerekiyor.

XRP Coin Fiyatı Artışta mı?

Bugün saatler 12:56’yı gösterdiğinden XRP Coin fiyatı 0.6778 dolar seviyesinden işlem gördü ve %5.87 oranında değer kazanımı içinde yer aldı. XRP fiyat grafiklerine göre, Ripple için 0.60 dolar seviyesinde yer alan destek fiyat hızı yükseltmek için yeterli değil. Analistler, Bitcoin yükseliş trendinin de devam etmesi halinde XRP Coin’in bu destek üzerinden hızlı bir artışı yapabileceğini belirttiler.

XRP Yatırımcıları Hep Aynı Şeyi Yapıyor!

Analistler son 1 haftadır grafikte yer alan fiyat hareketlerinin aslında XRP yatırımcılarının alışkanlıklarını gösterdiğini açıkladılar. Fiyat düşüş ve yükseliş alanlarında bir süre sonra benzer hareketlerin meydana geldiğini belirttiler. Genel olarak 0.70 dolar altına fiyat inişinde yatırımcıların alım taleplerini red ettikleri belirtildi. Bu yüzden 0.50 dolara giden ve 0.60 dolar seviyesinde bir süre bekleyen yolculuğun başladığını açıklıyorlar.

XRP Düşüş Modeli

ripple nedir

Analistler XRP fiyat hareketleri hakkında yorum yaparken,“ Yukarı yönde XRP fiyatı için 55 ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın bir üst sınırı oluşturması, psikolojik seviyelerden biri olan 0.70 doların altına inişi ve Haziran ayı başından buyana düşen azalan trend çizgisini oluşturuyor.“ dediler. XRP Coin’in çok fazla direnç noktası ile karşılaştığını açıklayan analistler düşüşün ilerleyen haftalarda oluşabileceğini söylüyorlar.