• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

1 Günde Yüzde 4 Binden Fazla Yükselen MEM Coin!

mem coin nereden alınır

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde volatil yanını bir kez daha gösterdi ve yaşadığı dalgalanma ile birlikte piyasa genelinde de dalgalanmalar görülmesine yol açtı. Bitcoin’in hafta sonunda yükselişlere başlaması, Ethereum (ETH) ile birlikte diğer altcoinlerin de yükselişlere geçmesini sağladı. Gelen bu yükselişler ile birlikte birçok altcoin hafta sonunda değer artışı ile karşılaşmıştı ancak Bitcoin’in tekrar geri çekilerek 50 bin dolar altına sarkması, piyasa genelinde bir düşüşü de tetikledi. Bu tabloda birçok altcoin düşüş eğiliminde hareket ederken, yine Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile resmi olmayan bir bağlantısı bulunan MEM tabanlı altcoin fiyatında çok ciddi bir sıçrama yaşandı.

Yüzde 4 Binden Fazla Yükseldi

mem coin nereden alınır

2021 yılı genel itibariyle kripto para piyasalarında MEM tabanlı ve köpek temalı coin’lerin yılı oldu. Dogecoin (DOGE) ile birlikte başlayan MEM coin akımında piyasaya birçok köpek temalı kripto para birimi daha sürüldü ve bunlardan Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI) gibi bazıları çok ciddi sıçramalar yakalayarak yatırımcıların dikkatini çekti. Bu kez piyasalarda dikkat çeken MEM tabanlı kripto para birimi ise Elon’s Marvin oldu. Elon’s Marvin, 12 Aralık – 13 Aralık tarihleri arsındaki 24 saatlik süreçte %4.000’den fazla değer artışı yaşadı.

Elon Musk’ın Köpeğinden Esinlenerek Piyasaya Sürüldü

MEM tabanlı kripto paralara karşı olan sevgisiyle ve en çok da Dogecoin’e karşı olan sevgi ve ilgisi ile bilinen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Havanese cinsi köpeği Marvin’den esinlenerek piysaya sürülen Elon’s Marvin, 13 Aralık tarihinde %4.000’den fazla değer artışı yaşadı. Bir önceki gün 0,005 dolar seviyelerinde işlem gören kripto para birimi, gelen artışlar sonrasında 0,27 dolar seviyesine kadar yükseldi. CoinGecko verilerine göre MARVIN yazım sırasında 0,240552 dolar seviyesinde işlem görüyor.

MEM Tabanlı Kripto Paralarda Son Durum

mem coin nedir

Piyasalardaki en büyük MEM tabanlı kripto para birimi olan Dogecoin, son 24 saatlik süreçte %1,24 oranda bir değer kaybı yaşadı. Öte yandan piyasalarda “Dogecoin Katili” olarak da bilinen Shiba Inu ise son 24 saatte %3,36 oranda bir değer kaybı ile karşılaştı. MEM tabanlı kripto paralar yakaladıkları popülariteyi korumaya devam ediyor.